Přeskočit na hlavní obsah

10 zajímavých sportovních rekordůSkok daleký

Afroamerický skokan Mike Powell skočil legendárních 895 cm. Jeho rekord padl v roce 1991 na mistrovství světa v atletice a zatím ho ještě nikdo nepřekonal.
Pro dnešní atlety je tato dálka nepřekonatelná.

BĚH NA 100 METRŮ

Jamajský atlet-sprinter Usain Bolt zaběhl neskutečný čas 9,58 s. v roce 2009 a zatím také nebyl překonán. Tento sortovec běhal rychlostí až 44,72 km/h a jeho průměrná rychlost činila až 37,58 km/h. Je držitelem celkem čtyř sportovních a to v běhu na 200 m dále na neoficiální trati na 150 m a také s jamajským týmem dosáhl na vrchol ve štafetě na 4× 100 m.

MARATON

Čas 2:03:59 zaběhl v roce 2008 běžec z Etiopie Haile Gebrselassie. jen pro představu, maratonští běžci běží v průměru 21 km/h. Já takovou rychlostí uběhnu 300 metrů a dá mi to docela zabrat. Oni takovouhle rychlostí běží celých 42 km. Dálka, co?

NEJDELŠÍ TENISOVÝ ZÁPAS

Neuvěřitelných 11:5 hod. trval zápas mezi Johnem Isnerem a Nicolasem Mahutem. Konečné skóre bylo 6:4, 3:6, 6:7, 7:6, 70:68. Zápas se začal hrát ve středu a skončil ve čtvrtek. Později si zápas v areálu vysloužil i vlastní pamětní desku.

SKOKY NA LYŽÍCH

Nor Anders Fannemel doletěl až na úctihodných 251,5 m. Celé se to odehrálo v únoru v roce 2015. Dnešní skokani se snaží až o 260 m, zatím se to však nikomu nepodařilo.

SKOK VYSOKÝ

Této disciplíně vládne kubánský atlet Javier Sotomayor. V roce 1993 skočil rekordních 245 cm. Tak vysokou laťku zatím nikdo mimo něj nepřekonal. Měřil “jen” 195 cm, což je o 50 cm méně než jeho skok.

RYCHLOSTNÍ LYŽOVÁNÍ

Nejrychlejší lyžař na světě dosáhl rekordní rychlosti, která činí až 252,632 km/h. Ital Simone Origone překonal svůj vlastní světový rekord.

ŠACHY

Nejdéle trvající šachová partie se odehrála v roce 1989. Hrálo se celých 20 hod a 15 min. Udělali celkem 269 tahů a poté byla šachová partie prohlášena za remízu.

VOLNÉ POTÁPĚNÍ

Švýcar Peter Colat vydržel pod hladinou neskutečných 19 min. a 21 sek. Deset minut před tímto pokusem dýchal čistý kyslík z kyslíkové bomby a pak se zhluboka nadechl a ponořil pod hladinu a měřil si čas.

CYKLISTIKA

Nejrychlejší dosažená rychlost na kole činí 296 km/h. Tento světový rekord udala 45letá žena Denise Muller-Koreneková. Při tomto rekordu použila vozidlo na rozrážení vzduchu, bez kterého by takové rychlosti nedosáhla.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Generace a jejich rozdíly

Nejprve si musíme ujasnit, co je to generace. Generace je velká skupina lidí ve společnosti, kteří jsou  přibližně stejně staří. Například naši milovaní dědečci, babičky a všichni další podobně staří lidé, patří  pravděpodobně do stejné generace, a to do generace ve společnosti téměř nejstarší. A my, všechny  děti, patříme také do stejné generace (do vlastní generace, ne do té starouškovské), generace v naší  společnosti zatím nejmladší. Členy stejné generace můžeme nazývat vrstevníky. V tomto článku  pracujeme se třemi generacemi, s dětmi, rodiči a prarodiči.  Poněvadž různé generace jsou jinak staré a žily trochu v jiné době, tudíž si utvořily poněkud jiný  názor, dochází mezi nimi občas k rozepřím, které od sebe můžou generace oddálit. Každá generace  má však své specifické místo ve společnosti, a proto je důležité, aby se generace navzájem uznávaly a  měly k sobě úctu.  Neshody a nešvary mezi generacemi nejčastěji nastávají, když mladí lidé  dospívají a tvoří si svůj vlastní názor

Báseň o karanténě

Báseň o karanténě Karanténo, karanténo, proč ty jsi tak krutá? Celé dny nás držíš doma, na prosby jsi hluchá. Vláda naše nařídila, abys tu byla, A já bych tě nejraději do placičky sbila. Nikdy nikdo nechtěl tě tu, tak proč tady trůníš? Lítáš tady jako sokol, pořád na nás čumíš. Kdybych věděl, jak tě vyhnat, dávno bych to udělal. I Chuck Norris by se z tebe stoprocentně podělal. Třes se třes se, karanténo, čas už se ti krátí, brzy totiž čeští vědci tenhle virus zmlátí. Jáchym Jelínek